Iskolai csoportok számára INGYENESEN tartjuk a lefoglalt online múzeumpedagógiai foglalkozásokat. A 45 vagy 90 perces foglalkozásokra – időpont és téma megjelölésével – online foglalási felületünkön lehet regisztrálni. A foglalkozásokat keddtől péntekig a délelőtti órákban tartjuk, a megrendelő igényeihez alkalmazkodva.
A NAT-kompatibilis foglalkozások igénytől függően táv- és tantermi oktatásba egyaránt beépíthetők. Múzeumpedagógusaink elsősorban a ZOOM alkalmazást használják az online vezetések és foglalkozások megtartására.
A 45 perces formátum esetében az ismeretek átadása áll a középpontban, míg a 90 perces foglalkozásokat játékos, interaktív feladatokkal tesszük élményszerűvé.
Online iskolai foglalkozásokat a következő témákban tartunk:
A Román Csarnok és a millennium
Járjuk körbe a 19. században kialakult nemzeti identitás fogalmát a Román Csarnok példáján! A foglalkozás során a múzeum történetével is megismerkedünk, amely elválaszthatatlanul fonódik össze a századfordulós Budapest virágzásával, és maradandó emléket állít a millenniumnak.
Remekművek Itáliából
Az egyórás online vezetés során a tanulók a gótika, a reneszánsz és a manierizmus művészeti emlékeinek bemutatásával nagyívű időrendi áttekintést kapnak Itália festészetének történetéről. A különböző iskolák, korok és műfajok olyan festőóriások művein keresztül bontakoznak ki, mint Ghirlandaio, Giorgione, Raffaello és Bronzino.
Remekművek Északról
A reneszánsz szót hallva hajlamosak vagyunk csak Itáliára gondolni, pedig az Alpoktól északra eső területek művészetében is izgalmas változásokat hozott a 15-16. század. Dürer, Cranach, Bruegel és van Dyck alkotásait szemlélve felfedezhetjük a német, illetve németalföldi művészet fordulatokban gazdag időszakát. Az is kiderül, hogyan jutott el a reneszánsz északra, és ez miként változtatta meg a művészek helyzetét és témaválasztását.
Dürer kora
Megismerkedünk Albrecht Dürerrel, a sokszorosított grafika mesterével, és a német reneszánsz óriásának kortársaira gyakorolt hatásával. Összefoglaljuk Dürer munkásságának legfontosabb vívmányait, felnagyítjuk a tenyérnyi grafikák részleteit, rávilágítunk az összefüggésekre, játszunk és beszélgetünk.
Így írtak az ókori egyiptomiak
Az egyórás online vezetés során a tanulók az Egyiptomi Gyűjtemény műtárgyain keresztül ismerik meg az egyiptomi írás történetét, használatát és szerepét. Megvizsgáljuk, hogy milyen tárgyakon találkozhatunk hieroglifákkal és mikor használtak inkább kézírást az egyiptomi írnokok. Megismerjük, hogy mit jelentenek a képszerű, gyakran embereket, állatokat vagy a mindennapi élet tárgyait ábrázoló jelek. Összefoglaljuk, hogy mik voltak az egyiptomi ábrázolás jellegzetes szabályai és hogyan kell egy egyiptomi feliratot elolvasni.
Főúri történetek
Mi jellemezte a 17. század végi főúri öltözeteket? Vajon megérte festőnek állni a barokk kori Magyarországon? Milyen körülmények között született II. Rákóczi Ferenc portréja? A magyarországi művészet barokk korszaka talán nem a legkedveltebb, pedig rengeteg érdekes történetet, és néhány igazi remekmű is kapcsolódik ehhez az időszakhoz.
Kedves Kolléga!
Amennyiben szeretnéd a diákokat az online foglalkozásra felkészíteni, olvasd el a pedagógusok számára írt tájékoztatónkat , illetve válogass digitális oktatási segédanyagaink közül!
Múzeumpedagógusok